PŚ w Pjongczang: Jubileuszowe zwycięstwo Justyny Kowalczyk!

justyna-kowalczyk

Justyna Kowalczyk wygrała bieg łączony w południowokoreańskim Pjongczang. Polka odniosła tym samym pięćdziesiąte zwycięstwo w karierze. Na podium stanęły także Elizabeth Stephen i Masako Ishida.

Justyna Kowalczyk od samego początku biegu nadawała ton rywalizacji. Polka narzuciła wysokie tempo i po dwóch kilometrach miała już kilkanaście sekund przewagi, która rosła z kilometra na kilometr. Kowalczyk samotnie pokonywała dystans, bowiem rywalki nie były w stanie wytrzymać tempa naszej reprezentantki.

Po zmianie nart przewaga biegaczki z Kasiny Wielkiej wynosiła 54 sekundy. Z tyłu stworzyła się grupa pościgowa w składzie: Elizabeth Stephen, Masako Ishida i Anna Svendsen. Te zawodniczki nie miały jednak kontaktu wzrokowego z Polką i trudno było im odrabiać straty. Justyna Kowalczyk do samego końca kontrolowała losy biegu i na półmetku rywalizacji łyżwą mogła już świętować swoje jubileuszowe zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Stephen, która oderwała się od japońskiej biegaczki Ishidy.

Justyna Kowalczyk odniosła dziś 50. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Polka na taki sukces czekała od 1112 dni, czyli od biegu masowego na 10 kilometrów klasykiem w Szklarskiej Porębie, który odbył się 19 stycznia 2014 roku.

– Czuję się tutaj świetnie, a sprawę ułatwiły mi dobrze przygotowane narty. Jestem jednak zaskoczona tym, że cały czas miałam minutę przewagi. Nogi przy stylu klasycznym bolały, ale jestem zadowolona z tego, że wygrałam – powiedziała na gorąco po biegu Polka.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.