PŚ w Pjongczang: Ito najlepsza w pierwszym konkursie

0

fot.zimbio.com

fot.zimbio.com
fot.zimbio.com

Yuki Ito wygrała pierwszy z konkursów rozgrywany na olimpijskich skoczniach w Pjongczang. Japonka wyprzedziła swoją rodaczkę Sarę Takanashi i Słowenkę Emę Klinec. To czwarty triumf Ito w tym sezonie.

Yuki Ito po pierwszej serii znajdowała się na drugim miejscu. Skoczyła wtedy 96 m. Prowadziła liderka Pucharu Świata Sara Takanashi (97,5 m). Trzecia była Niemka Ramona Straub (103,5 m). Czwarta była Ema Klinec, piąta Yuka Seto, a szósta Maren Lundby. Druga seria zweryfikowała te rezultaty. Słabszy skok oddała Takanashi (94 m) i ostatecznie przegrała ze swoją rodaczką Ito (101,5 m) o 10,5 pkt. Na trzecie miejsce wskoczyła Ema Klinec. Z szóstej pozycji na czwartą awansowała Maren Lundy, a bolesny spadek z najniższego stopnia podium na piąte miejsce zaliczyła Ramona Straub. Czołową szóstkę dopełniła Yuka Seto.

W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Nity Englund, Julii Kykkaenen, Kaori Iwabuchi i Gianiny Ernst. W zawodach nie wystartowało klika skoczkiń z czołówki Pucharu Świata, m.in. Niemki Katharina Althaus i Carina Vogt czy Rosjanka Irina Avvakumova. Na starcie zabrakło też Austriaczek.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.