PŚ w Pjongczang: Gleb Retiwych wygrał sprint stylem klasycznym

fot: savoie-mont-blanc.com

fot: savoie-mont-blanc.com
fot: savoie-mont-blanc.com

Gleb Retiwych triumfował w sprincie stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w południowokoreańskim Pjongczang. Dla Rosjanina to największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

Gleb Retiwych miał w Pjongczang ułatwione zadanie, bowiem do Korei Południowej nie przyjechało wielu wybitnych specjalistów od sprintu. Biegacze woleli się skupić na spokojnych treningach bądź na startach w mistrzostwach kraju, które odbywają się w ten sam weekend co próba przedolimpijska. Rosjanin wykorzystał nieobecność najgroźniejszych rywali i odniósł największy sukces w karierze. W eliminacjach 25-latek zajął szóste miejsce, potem wygrał swój ćwierćfinał, a awans do finału zapewnił sobie dzięki dobremu wynikowi w półfinale (Rosjanin był trzeci w swojej serii, ale awansował jako szczęśliwy przegrany).

W decydującym biegu walka była niezwykle wyrównana, ale najwięcej sił na finisz zachował właśnie Retiwych. Drugie miejsce zajął Norweg Sondre Turvoll Fossli, a trzecie Andriej Parfienow. Na piątej pozycji sklasyfikowano zwycięzce porannych eliminacji Aleksandra Panżyńskiego.

Polacy nie startowali.

Wyniki

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.