PŚ w Piancavallo. Król i Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału

15:18, 12.03.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:26, 12.03.2022

W Piancavallo rozegrano zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie równoległym. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału i zajęli odpowiednio 13. i 15. pozycje.

Udane eliminacje dla Król i Kwiatkowskiego

Po igrzyskach olimpijskich specjaliści od snowboardu alpejskiego wystartowali po raz pierwszy w Pinacavallo. We Włoszech rozegrano slalom równoległy. W kwalifikacjach Aleksandra Król zajęła 13. miejsce ze stratą ponad dwóch sekund do Julie Zogg. Swoją szansę dostały Olimpia Kwiatkowska oraz 15-letnia Weronika Dawidek. W eliminacjach uplasowały się na 24. i 28. pozycji. Z trzech Polaków eliminacje przebrnął tylko Oskar Kwiatkowski z 15. czasem. Michał Nowaczyk zajął 27. pozycję, a Mikołaj Rutkowski był 38.

Kwalifikacje kobiet

Kwalifikacje mężczyzn

Koniec zawodów dla Polaków na 1/8 finału

W 1/8 finału Polacy trafili na mocnych rywali - Król na Danielę Ulbing, a Kwiatkowski na Sangho Lee. Aleksandra Król nie miała szans w pojedynku z Austriaczką. Liderka Pucharu Świata wyprzedziła Polkę o sekundę. W pierwszej rundzie odpadł także Oskar Kwiatkowski. Polak upadł w połowie trasy i przegrał z Sangho Lee. Król zajęła 13. miejsce, a Kwiatkowski był 15. Finałowe wyścigi przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. Wśród kobiet taki sam czas osiągnęły Julie Zogg i Tsubaki Miki, więc mieliśmy dwie zwyciężczynie. W zawodach mężczyzn najlepszy był Marc Hofer, który jeszcze nigdy nie był w "16" Pucharu Świata. W finale Włoch wygrał ze swoim rodakiem Edwinem Corattim. Trzecie miejsca zajęli Ramona Hofmeister i Sangho Lee.