PŚ w Pekinie. Natalia Maliszewska wygrała zawody otwarcia

fot. Paweł Skraba/PZLS

Natalia Maliszewska trzeci raz w karierze wygrała zawody Pucharu Świata w short tracku. Polka okazała się najlepsza w swojej koronnej konkurencji na 500 metrów.

fot. Paweł Skraba/PZLS

Short track to niemal z definicji dyscyplina pełna emocji. I dowód na to był dziś podczas pierwszych tego sezonu zawodów Pucharu Świata na 500 m. W finale A kobiet najpierw doszło do falstartu. Nie wytrąciło to jednak do końca zawodniczek z równowagi, bo kolejny start rozpoczął się zgodnie z zasadami. Od razu na czoło wysunęła się Natalia Maliszewska. Polka prowadziła, ale na drugim okrążeniu wypadła z wyścigu. Chwilę później stało się to samo z trójką zawodniczek, które na siebie wpadły. W efekcie wyścig został powtórzony.

Maliszewska po upadku odczuwała ból nosa, ale nie dała za wygraną. Ruszyła z impetem do powtórzonego wyścigu i od początku objęła prowadzenie. Rywalki starały się ją dogonić, ale nie udało im się. Przed samą metą Polka została nawet zaczepiona, ale lekkie wytrącenie z równowagi nie przeszkodziło jej w trzeci zwycięstwie w karierze. Na drugim miejscu znalazła się Arianna Fontana z Włoch, a trzecia była Koreanka Minjeong Choi.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj