PŚ w Park City. Dziesiąte miejsce polskiej dwójki w sprincie

10:20, 18.12.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 10:20, 18.12.2022

W amerykańskim Park City zakończyła się ostatnia w 2022 roku runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W zawodach jedynek kobiet Polki zajęły dalekie miejsca. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zakończyli sprint na dziesiątym miejscu.

Polskie saneczkarki pod koniec stawki

Ostatni dzień rywalizacji w Park City rozpoczął się od jedynek kobiet. Na starcie stanęło 30 zawodniczek, a wśród nich dwie Polki. Klaudia Domaradzka zajęła 25. miejsce, a Natalia Jamróz była 27. Nasze reprezentantki w drugim ślizgu poprawiły się o jedną lokatę względem pierwszego, a ich straty wyniosły ponad dwie sekundy. Bezdyskusyjnie wygrała Dajana Eitberger, która była najszybsza w dwóch przejazdach. Podium uzupełniły Emily Sweeney i Julia Taubitz.

Wyniki - jedynki kobiet

Sprinty na zakończenie

Po jedynkach kobiet rozegrano sprinty we wszystkich konkurencjach, ale swoich reprezentantów mieliśmy jedynie w dwójkach mężczyzn. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 10. miejsce ze stratą ponad trzech dziesiątych sekundy. Wygrali Tobias Wendl/Tobias Arlt z przewagą jednej setnej nad Toni Eggertem/Saschą Beneckenem i trzech setnych nad Yannickiem Mullerem/Arminem Frauscherem. W pozostałych konkurencjach zwyciężyli: Dominik Fischnaller, Julia Taubitz i Selina Egle/Lara Michaela Kipp.