PŚ w Otepaeae: Sundby zwycięża w biegu na 15 km

18:26, 19.02.2017 Anna Felska

Ostatni sprawdzian formy w Pucharze Świata przed Mistrzostwami Świata w Lahti, odbył się w estońskim Otepaeae. W biegu na dystansie 15 km stylem klasycznym zwyciężył Norweg Martin Johnsrud Sundby.

Sundby prowadził na wszystkich pomiarach czasu. Ostatecznie drugi dziś reprezentant Finlandii Iivo Niskanen do lidera Pucharu Świata stracił 37,1. Na najniższym stopniu podium stanął drugi z reprezentantów Norwegii Hans Christer Holund (+49,1 s). Tuż za podium uplasował się Niklas Dyrhaug (+55,3 s).

W biegu na 15 km stylem klasycznym wystartowało dwóch Polaków. Swój najlepszy wynik w karierze w zawodach Pucharu Świata zanotował Dominik Bury, który zajął 38. miejsce. Do zwycięzcy stracił ponad 3 minuty. Jan Antolec zajął 61. lokatę.

Pełne wyniki biegu

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w norweskim Drammen 8 marca, tuż po Mistrzostwach Świata w Lahti.