PŚ w Otepaeae: Ostatni sprawdzian Justyny Kowalczyk przed Lahti (lista startowa)

justyna-kowalczyk-013

Dzisiejszy bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym będzie dla zawodniczek startujących w Pucharze Świata ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata w Lahti. Na dobrze trasach w estońskiej Otepaeae wystartują dwie Polki.

Zawody Pucharu Świata w Otepaeae są ostatnią szansą na sprawdzenie formy w bezpośredniej rywalizacji. Za trzy dni rozpoczną się bowiem mistrzostwa świata w fińskim Lahti, które są imprezą docelową dla biegaczy i biegaczek. W Estonii, która powraca do kalendarza po roku przerwy, odbędzie się bieg na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym.

Otepaeae kojarzą chyba wszyscy kibice biegów narciarskich. To tutaj po raz pierwszy w karierze na podium zawodów Pucharu Świata stanęła Justyna Kowalczyk, to właśnie tutaj Polka odniosła także swoje pierwsze zwycięstwo (27 stycznia 2017). Biegaczka z Kasiny Wielkiej triumfowała  w Otepaeae pięciokrotnie i w wielu wywiadach podkreślała, że czuje się tutaj jak w domu. W ten weekend Polka powróci do rywalizacji, aby sprawdzić swoją formę w bezpośredniej rywalizacji z najgroźniejszymi rywalkami.

Dla Kowalczyk, która w tym sezonie rzadko startowała w Pucharze Świata, będzie to dopiero ósmy występ w zawodach najwyższej rangi. Polka ostatnie tygodnie spędziła na zgrupowaniu w Rosji, ale w międzyczasie wybrała się na zawody w Pjongczang i po trzech latach oczekiwań odniosła 50. zwycięstwo w Pucharze Świata. Otepaeae ma być jednym ze sprawdzianów formy, ale na pewno nie da dokładnej odpowiedzi na to w jakiej obecnie dyspozycji jest Polka. Kowalczyk na trasę wyruszy z numerem 29., tuż za Amerykanką Sadie Bjornsen. Faworytki wystartują po naszej reprezentantce. Numer 30. wylosowała Astrid Uhrenholdt Jacobsen, 32. Heidi Weng, 36. Krista Parmakoski, 38. Marit Bjoergen, a 60. Charlotte Kalla. W zawodach wystartuje także druga z Polek, Kornelia Kubińska. Polka pobiegnie z numerem 41. na plecach.

Początek rywalizacji o godzinie 10:30.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.