PŚ w Otepaeae: Maciej Staręga powalczy o finał w sprincie (lista startowa eliminacji)

maciejstarega002

Przed nami ostatni sprawdzian dla zawodników i zawodniczek przed Mistrzostwami Świata w Lahti. W ten weekend Puchar Świata w biegach narciarskich zawitał do Estonii. W Otepaeae już dziś odbędą się biegi sprinterskie stylem dowolnym. Na starcie m.in. Maciej Staręga. 

Puchar Świata w Otepaeae to przedsmak rywalizacji przed najważniejszą imprezą sezonu, czyli Mistrzostwami Świata w Lahti. To właśnie tam Justyna Kowalczyk po raz pierwszy wskoczyła na podium a także po raz pierwszy zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata. Dzisiaj w sprincie stylem dowolnym nie zobaczymy naszej najbardziej utytułowanej biegaczki ani żadnej innej reprezentantki Polski. Na starcie pojawi się za to Maciej Staręga, dla którego ta konkurencja jest jego specjalnością. W tym sezonie czterokrotnie zdobywał punkty Pucharu Świata właśnie w sprincie techniką dowolną. Najwyżej uplasował się w Toblach, gdzie zajął 8. miejsce. W eliminacjach Polak na trasę wybiegnie z numerem 18. Oprócz niego z numerem 55. na starcie zobaczymy Pawła Klisza. Szansę sprawdzenia się w tej konkurencji otrzymali również Kamil Bury oraz Dominiki Bury, którzy wystartują z numerami 72 i 77.

Lista startowa eliminacji kobiet

Lista startowa eliminacji mężczyzn

Start eliminacji kobiet już o godz. 9:30. Panowie rywalizację rozpoczną o godz. 10:10. Liczymy na dobry występ Macieja Staręgi, który może powalczyć nawet o awans do ścisłego finału.

źródło: informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.