PŚ w Otepää. Kolejne triumfy Riibera i Westvold Hansen

fot. M. Rudzińska

Ten sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej ma jednych aktorów. Nieważne, czy w starcie masowym czy metodą Gundersena, to Jarl Magnus Riiber i Gyda Westvold Hansen w Otepää byli bezkonkurencyjni. Reprezentanci Norwegii triumfowali także podczas niedzielnych zawodów.

fot. M. Rudzińska

Zawody mężczyzn

Wczoraj Jarl Magnus Riiber okazał się najlepszy podczas startu masowego, który był spowodowany niepewnymi warunkami pogodowymi. Dzisiaj wiatr pozwolił na rozegranie zmagań w zaplanowany sposób. Po serii skoków liderem był Riiber. Najlepszy zawodnik klasyfikacji generalnej wylądował najdalej, gdyż na 99. metrze i miał dużą przewagę. Drugiego Mario Seidla wyprzedził o ponad 10 punktów, a w przełożeniu na czas o 44 sekundy. Tym samym w biegu Riiber mógł kontrolować sytuację i wygrał z przewagą ponad pół minuty. O drugie miejsce walczyła duża grupa zawodników. Najszybciej finiszował z niej Fabian Riessle, który miał najlepszy czas biegu i awansował z 15. miejsce. Podium uzupełnił kolejny z Niemców Julian Schmid, który po skoku był 10.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

Zawody kobiet

Wśród kobiet ponownie najlepsza była Gyda Westvold Hansen. Liderka Pucharu Świata na skoczni uzyskała odległość 95,5 metrów. Nad swoimi rodaczkami – Marte Leinan Lund i Idą Marie Hagen miała odpowiednio 50 sekund oraz minutę przewagi przed biegiem na dystansie pięciu kilometrów. Ostatecznie Westvold Hansen wygrała z zapasem 49 sekund. Jej koleżanki z reprezentacji Norwegii zamieniły się miejscami na drugiej i trzeciej pozycji.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna