PŚ w Östersund. Samuelsson znów bezkonkurencyjny, Polacy bez punktów

Fot. © Manzoni/IBU

Sebastian Samuelsson w świetnym stylu zwyciężył w drugim w tym sezonie sprincie w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Szwed, który na tym dystansie nie miał sobie równych także kilka dni temu, dziś triumfował mimo jednej rundy karnej na koncie i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Francuzi: Emilien Jacquelin i Quentin Fillon Maillet. Polacy zajęli miejsca w końcówce stawki. Najlepszy Łukasz Szczurek był 88.

Fot. © Manzoni/IBU

Sebastian Samuelsson od początku sezonu prezentuje wysoką formę, którą potwierdził swoim dzisiejszym występem w sprincie. Reprezentant gospodarzy objął prowadzenie już na pierwszym punkcie pomiarowym, ale po wybiegnięciu ze stadionu spadł na 15. miejsce ze względu na rundę karną, którą musiał pokonywać. Szwed swój błąd na strzelnicy naprawił jednak szybkim biegiem i dość szybko wrócił na pozycję lidera. Ostatnia runda biegowa była już prawdziwym popisem Samuelssona, który odniósł drugie w tym sezonie przekonujące zwycięstwo w sprincie i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Drugie miejsce zajął Francuz Emilien Jacquelin, który, podobnie jak dzisiejszy triumfator, musiał pokonać jedną rundę karną (+18 sek). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów Trójkolorowych – Quentin Fillon Maillet (+21,5 sek). Tuż za czołową trójką uplasował się Rosjanin Eduard Łatypow, a piąty był najlepszy z Norwegów Vetle Sjastad Christiansen.

Szóste miejsce zajął Sturla Laegreid, siódmy był Włoch Lukas Hofer, a ósmy Tarjei Boe. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowano obrońcę Kryształowej Kuli Johannesa Thingnesa Boe, a czołową dziesiątkę zamknął Szwajcar Benjamin Weger.

Występy reprezentantów Polski po raz kolejny nie dały powodów do zadowolenia. Najlepszym z naszych reprezentantów był Łukasz Szczurek, który mimo bezbłędnego strzelania zajął 88. miejsce. Na 107. lokacie uplasował się Grzegorz Guzik (3 rundy karne), “oczko” niżej był Andrzej Nędza-Kubiniec (3 pudła), a na ostatnim 114. miejscu sklasyfikowano Przemysława Pancerza.

Wyniki

Źródło: informacja własna