PŚ w Östersund: Popis Francuzów, Fourcade znów najlepszy

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Martin Fourcade odniósł zwycięstwo w biegu indywidualnym w Öestersund zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020. Na kolejnych miejscach również uplasowali się reprezentanci Francji – drugi był Simon Desthieux, trzeci Quentin Fillon Maillet, a czwarty Emilien Jacquelin. Polacy nie błysnęli – najlepszy z nich, Grzegorz Guzik, ukończył rywalizację na 47 pozycji.

Dzisiejszy bieg indywidualny był drugim startem biathlonistów w sezonie Pucharu Świata 2019/2020. Popis sił zaprezentowali Francuzi, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Triumf odniósł powracający na szczyt Martin Fourcade. Mistrz olimpijski i świata zaliczył tylko jedną minutę kary na strzelnicy, a na trasie był najszybszy. Wydaje się więc, że 31-latek znalazł właściwą drogę po słabszym poprzednim sezonie. Na drugiej pozycji uplasował się Simon Desthieux, który tak jak Fourcade raz pomylił się na strzelnicy. 28-latek stracił do swojego kolegi z reprezentacji 12,7 s, a w biegu był czwarty. Na podium dzisiejszych zawodów stanął rmimo aż trzech pudeł również Quentin Fillon Maillet (1:50,8). Kolejny z francuskich biathlonistów świetnie pobiegł – uzyskał drugi czas, tylko o 3,5 s gorszy od Martina. Tuż za podium został sklasyfikowany Emilien Jacquelin (2 pudła, 2:17,8 straty). Piątkę zamknął pierwszy z nie-Francuzów Benjamin Weger. Szwajcar miał tylko jeden błąd na strzelnicy, a na mecie stracił 2:28,2.

Szóste miejsce zajął Norweg Tarjei Boe (2 minuty kary), siódme piąty z reprezentantów Francji Fabien Claude (2 pomyłki na strzelnicy), ósme Rosjanin Matwiej Jelisiejew (1), a dziewiąte drugi z Rosjan Aleksandr Łoginow (2). Dopiero dziesiąty był dominator sezonu 2018/2019 Johannes Boe. Norweg miał dwie minuty kary oraz słabo pobiegł – uzyskał 16 czas biegu ze stratą 2:21,9 do Fourcade’a. Nie wiadomo, co było przyczyną takiego tempa biegu – słabszy dzień, niedyspozycja, czy też źle posmarowane narty. Na czternastej i piętnastej lokacie znaleźli się jedyni dziś bezbłędni zawodnicy – Anton Babikow i Władimir Iliew.

Polacy nie zdobyli punktów w dzisiejszym biegu. Najlepiej spisał się Grzegorz Guzik, który z trzema pudłami zajął czterdzieste siódme miejsce. Łukasz Szczurek miał cztery minuty kary i został sklasyfikowany na sześćdziesiątej drugiej lokacie, a Andrzej Nędza-Kubiniec przy czterech pudłach uplasował się na siedemdziesiątej siódmej pozycji.

wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.