PŚ w Östersund. Hanna Oeberg najlepsza w sprincie, słaby występ Polek

12:13, 28.11.2021 Julian Cieślak Aktualizacja: 12:49, 28.11.2021

Hanna Oeberg zwyciężczynią sprintu na 7,5 kilometra w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Östersund. Drugie miejsce zajęła Anais Chevalier-Bouchet, a trzecia była Marte Olsbu Roeiseland. Reprezentantki Polski nie znalazły się w punktowanej "40".

Po wczorajszych biegach indywidualnych podczas Pucharu Świata w biathlonie w Östersund, dziś przyszedł czas na sprinty. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się bezbłędna Hanna Oeberg. Drugie miejsce - także strzelająca na czysto - zajęła Anais Chevalier-Bouchet, której czas był gorszy od triumfatorki o 11,3 sekundy. Czołową trójkę uzupełniła z jednym pudłem i stratą 15,4 sekundy Marte Olsbu Roeiseland.

Reprezentantki Polski - tak, jak wczoraj - uplasowały się poza punktowaną "40". Najlepsza z podopiecznych Adama Kołodziejczyka była 49. Monika Hojnisz-Staręga (+2:00,2 sek; 2 pudła), 59. była Anna Mąka (+2:04,6 sek, 1 pudło), 98. Karolina Pitoń (+3:13,4 sek, 2 pudła), natomiast na 101. pozycji zmagania zakończyła Kamila Żuk (+3:27,1 sek, 5 pudeł).