PŚ w Östersund. Bieg pościgowy kobiet. Wygrana Roeiseland. Żuk daleko

Fot. © Manzoni/IBU.

Marte Olsbu Roeiseland wygrała bieg pościgowy pań na 10 kilometrów. Podium uzupełniły Anais Bescond i Anais Chevalier-Bouchet. Jedyna Polka – Kamila Żuk – zajęła odległe 49. miejsce.

Fot. © Manzoni/IBU.

Jako pierwsza do rywalizacji ruszyła Lisa Hauser, zaraz za nią wystartowały Elvira Oeberg i dwie Białorusinki: Sola i Alimbekawa. Kamila Żuk, jedyna z Polek, wybiegła ze startu jako 41. Po pierwszym strzelaniu Austriaczka Hauser ciągle prowadziła, druga była Francuzka Chevalier-Bouchet, a trzecia Elvira Oeberg. Białorusinki zaliczyły po dwie karne rundy i spadły na dalsze pozycje. Po kolejnych wizytach na strzelnicy sytuacja przedstawiała się podobnie.

Dopiero na przedostatniej rundzie doszło do przetasowań. Elvira Oeberg spudłowała i spadła w dolne okolice pierwszej dziesiątki. Pierwsza na ostatnie 2,5 km wybiegła Chevalier, tuż za nią znajdowały się Hauser, Roeiseland i Bescond. Ostatecznie wygrała Norweżka Roeiseland, druga lokata przypadła Francuzce Bescond, a podium uzupełniła jej rodaczka – Chevalier. Kamila Żuk po 7 karnych rundach zajęła miejsce w 5. dziesiątce.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk