PŚ w Oslo: Zwycięstwo Stefana Krafta

Stefan Kraft okazał się najlepszy podczas trzeciego dnia rywalizacji w Turnieju RAW Air. Austriak po pierwszej serii był drugi. Świetny skok w finale pozwolił mu na wyprzedzenie Andreasa Wellingera. Trzeci dzisiaj był Markus Eisenbichler.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Andreas Wellinger. Niemiec skoczył 133,5 m. Drugi Kraft (130 m) tracił do niego 1,7 pkt. Trzeci był Daiki Ito. Japończyk uzyskał 127,5 m. Tuż za podium plasował się Daniel Andre Tande, a piąty był najlepszy z Polaków Kamil Stoch. Czołową szóstkę dopełniał Markus Eisenbichler.

Druga seria zweryfikowała jednak te rezultaty. Świetnym skokiem na 132 m popisał się Stefan Kraft. Wellinger skoczył 127 m i nie zdołał wyprzedzić Austriaka, który ostatecznie triumfował w całych zawodach. Na najniższym stopniu podium uplasował się Markus Eisenbichler. Czwarty był Daiki Ito, piąty Andreas Stjernen, a Robert Johansson zajął szóstą pozycję.

W czołowej dziesiątce konkursu znalazł się ostatecznie tylko jeden Polak. Piotr Żyła oddał dwa równe skoki (124 i 119,5 m) i utrzymał 9. lokatę, którą zajmował po pierwszej serii. Walki o podium nie zdołał nawiązać Kamil Stoch. Skoczek z Zębu w swoim drugim skoku otrzymał mocny podmuch i musiał się ratować przed upadkiem. 114,5 metra sprawiło, że spadł na 22. pozycję. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki. Spory awans w finałowej serii zanotował za to Maciej Kot. Zakopiańczyk po pierwszej serii był dopiero 25. Świetny skok na 125,5 m pozwolił mu przesunąć się jednak aż na 11. pozycję. Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończył Jan Ziobro. 109,5 m dało mu 46. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Kraft wyprzedza teraz Kamila Stocha o 31 punktów. Austriak przoduje też w klasyfikacji turnieju RAW Air. Tam nadal na 4. pozycji sklasyfikowany jest Piotr Żyła.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.