PŚ w Oslo: Zwycięstwo Kuzminy, pierwsze punkty Kamili Żuk

13:41, 15.03.2018 Anna Felska Aktualizacja: 14:05, 15.03.2018

(Fot. Osobnosti.sk)

Anastasiya Kuzmina zwyciężyła w dzisiejszym sprincie biathlonowego Pucharu Świata kobiet w Oslo. Na podium stanęły również Darya Domracheva oraz Yuliia Dzhima. Najlepszą z Polek była Kamila Żuk. Nasza dwukrotna mistrzyni świata juniorek zdobyła swoje pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze.

Kuzmina po nieudanych startach w Kontiolahti wróciła na szczyt. Reprezentantka Słowacji w dzisiejszym sprincie mimo jednej karnej rundy po pierwszym strzelaniu z bezpieczną przewagą zwyciężyła w zawodach. Drugie miejsce zajęła kolejna mistrzyni olimpijska Darya Domracheva, która pomimo tego, że była bezbłędna do zwyciężczyni straciła 8,9 s. Podium uzupełniła Ukrainka Yuliia Dzhima, która również strzelała bezbłędnie a do Kuzminy straciła 29,2 s. Bardzo dobrze spisała się dzisiaj Ameryknka Susan Dunklee, która po celnym strzelaniu zajęła miejsce tuż za podium (+35,7). Najlepszy wynik od dłuższego czasu osiągnęła dzisiaj reprezentantka Japonii - Fuyuko Tachizaki (+43,6), która zajęła piątą lokatę. Czołową szóstkę zamknęła Niemka Franziska Hildebrand (+46,2).

Najlepszy wynik wśród reprezentantek Polski  uzyskała startująca jako ostatnich z nich - Kamila Żuk. Nasza dwukrotna mistrzyni świata juniorek pokazała, że nadal jest w świetnej dyspozycji. Najmłodsza ze wszystkich startujących dziś biathlonistek na strzelnicy pomyliła się tylko raz na pierwszym strzelaniu, co pozwoliło jej zająć 35. miejsce i wywalczyć pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze. Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska oraz Monika Hojnisz popełniły te same błędy na strzelnicy. Polki bezbłędnie strzelały w pozycji leżącej, natomiast na stojąco zaliczyły po dwa pudła. Gwizdoń zajęła 42. miejsce, Nowakowska 53. miejsce, a Hojnisz 63. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kuzmina wyprzedziła dotychczasową liderkę Kaisę Makarainen, która dzisiaj zajęła odległą 40. lokatę.