PŚ w Oslo : Zwycięska Laukkanen

13:36, 18.03.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 16:06, 18.03.2017

fot;iltalehti.fi

Mari Laukkanen wygrała dzisiejsze zawody biathlonowe kobiet w Oslo. Kolejne miejsca na podium przypadły Gabrieli Koukalovej i Justine Braisaz.

Mari Laukkanen zwyciężyła w biegu na dochodzenie kobiet. Finka 10km pokonała w czasie wynoszącym 29:33.3 sekundy raz myląc się podczas ostatniego strzelania.  Kolejne lokaty na podium wywalczyły Koukalova i Braisaz. Czeszka była dziś bezbłędna tracąc na mecie do dzisiejszej triumfatorki 26.5s. Braisaz stanęła na najniższym stopniu podium mimo aż czterech karnych rund.

Mari Laukkanen odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Na uwagę zasługuje awans Laury Dahlmeier - Niemka przystępowała do dzisiejszych zawodów z 31 lokaty kończąc rywalizację na 9 lokacie. Dahlmeier zdobyła również małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji biegów na dochodzenie.

Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń zakończyły zawody odpowiednio na 48 i 50 lokacie. Polki sześciokrotnie myliły się na strzelnicy, co daje w sumie aż 12 karnych rund.