PŚ w Oslo. Triumf mistrzyni świata w ostatnim starcie sezonu. Pożegnalne podium wielkich gwiazd

Screen: TVP SPORT

Hanna Oeberg okazała się najlepsza w biegu masowym kobiet podczas ostatnich w tym sezonie zawodów biathlonowego Pucharu Świata. W norweskim Oslo mistrzyni świata z Oberhofu świetnie spisała się na trasie i na strzelnicy i dzięki temu odniosła dziewiąte zwycięstwo w karierze. Kolejne lokaty na podium przypadły w udziale zawodniczkom, które po sezonie odchodzą na sportową emeryturę. Druga była Marte Olsbu Roeiseland, a trzecia Anais Chevalier-Bouchet.

Screen – TVP SPORT

Przekonujące zwycięstwo Hanny

Oeberg prowadziła już od trzeciego strzelania i mimo błędu na ostatnim nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Dla odmiany Olsbu pomyliła się raz na drugim i potem sukcesywnie odrabiała stratę, ale ostatecznie zabrakło jej do Szwedki 22,6 sek. Anais Chevalier bardzo dobrze biegła, ale strzelała dużo gorzej (aż trzy pudła) stąd 43,7 sek. na mecie.

Niemiecka rewelacja blisko podium

Świetny dzień zaliczyła dziś Niemka Julia Kebinger. Startowała z nr 30, czyli jako ostatnia została dokooptowana do biegu, a niemal udało się jej stanąć na podium. Zadecydowało pudło na ostatnim strzelaniu. Jedyna pomyłka sprawiła, iż musiała uznać wyższość Francuzki. Straciła do H. Oeberg 46,5 sek. Źle (aż cztery pudła) strzelała dziś druga Francuzka Julia Simon, ale i tak zajęła piąte miejsce i przypieczętowała świetny sezon zwieńczony zdobyciem Kryształowej Kuli.  W pierwszej “10” znalazły się też Niemka Denise Herrmann-Wick, Austriaczka Anna Gandler, Włoszka Dorothea Wierer oraz Szwedki Anna Magnusson i Mona Brorsson.

wyniki zawodów

Źródło: informacja własna