PŚ w Oslo. Triumf Krafta. Dawid Kubacki na trzecim stopniu podium

18:13, 12.03.2023 Agnieszka Bartmańska Aktualizacja: 18:32, 12.03.2023

Stefan Kraft zwyciężył niedzielnym konkursie indywidualnym Raw Air na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Austrii poszybował w swojej finałowej próbie na 131,5 m. Drugie miejsce wywalczył Anze Lanisek, a na najniższy stopień podium awansował Polak, Dawid Kubacki.

Screen- Eurosport

Reprezentant Austrii odniósł triumf w drugim konkursie indywidualnym cyklu Raw Air. Nie był to jednak prowadzący na półmetku rywalizacji Daniel Tschofenig, a jego bardziej doświadczony kolega z kadry Stefan Kraft. Drugą lokatę za sprawą 128,5- metrowego rezultatu uzyskał Słoweniec Anze Lanisek. Siódmy po pierwszej serii Dawid Kubacki w serii finałowej uzyskał 130 m, tym samym awansując na najniższy stopień podium.

Za czołową trójką uplasował się Daniel Andre Tande. Na piąte miejsce spadł wspomniany Daniel Tschofenig. Kolejno na szóstej i siódmej pozycji uplasowali się Norwegowie, Johann Andre Forfang i Halvor Egner Granerud. Ósmy był Andreas Wellinger, a dziewiąty Markus Eisnebichler. Dziesiątkę zamknął Słowniec Timi Zajc.

Czterech Polaków w finale

W drugiej dziesiątce klasyfikacji zawodów uplasowało się dwóch reprezentantów Polski: siedemnasty Paweł Wąsek (125,5 m) i dziewiętnasty Kamil Stoch (119,5 m). Dwudziestą czwartą lokatę zajął Piotr Żyła (119,5 m).

Liderem cyklu Raw Air pozostaje Austriak Stefan Kraft. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest czwarty Dawid Kubacki, ze stratą 22,5 pkt do lidera.