PŚ w Oslo: Tom Hilde wygrywa kwalifikacje!

Tom Hilde po skoku na 128,5 metra wygrał kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w Oslo. Drugie miejsce zajął Dimitry Vassiliev (129 metrów). Na trzecie miejsce wskoczył Austriak Andreas Kofler (129 metrów). 
W jutrzejszym konkursie zobaczymy pięciu polaków. Najlepszy w nich w kwalifikacjach był Maciek Kot, który zajął 14 miejsce (124,5 metra). Na 19 miejscu znalazł się Dawid Kubacki po skoku na odległość 123,5 metra. Piotr Żyła był 27 (120,5), a Jan Ziobro 37(120,5). Niestety “sztuka kwalifikacji” nie udała się Klemensowi Murańce, który ostatecznie uplasował się na dopiero 49 miejscu. 
Z czołowej dziesiątki Pucharu Świata najlepiej poradzili sobie Gregor Schlierenzauer i Severin Freund. Skoczyli po 131,5 metra. Kamil Stoch w nieco gorszych warunkach uzyskał 126 metrów. W kwalifikacjach ani w treningach nie brał dzisiaj udziału bezpośredni rywal Naszego Mistrza – Peter Prevc. 
W serii kwalifikacyjnej doszło do groźnie wyglądającego upadku. Równowagę w locie stracił norweg Anders Fannemel. Natomiast Taku Takeuchi po wylądowaniu podparł swój skok. 
Niestety dzisiaj w Oslo nie dopisały też warunki. Wiatr bardzo “kręcił” i wiał mocno przez co kwalifikacje się przedłużały.
Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o 13:50. Transmisja na kanale TVP 1 i Eurosporcie.

źródło: berkutschi.com
Agnieszka Białek

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.