PŚ w Oslo: Słowiok najlepszym Polakiem w rundzie prowizorycznej

12:37, 08.03.2019 Kamil Karczmarek

Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Twardosz i Paweł Słowiok wystartują w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oslo. W rundzie prowizorycznej najlepiej z nich zaprezentował się ten ostatni, który zajął 23. miejsce. Wygrał Manuel Faisst.

Na liście startowej rundy prowizorycznej znalazło się 48 zawodników, więc wszyscy mieli zapewniony awans. W Oslo nie startują Mario Seidl, Jan Schmid, Eric Frenzel i Johannes Rydzek. W rundzie prowizorycznej nie pojawili się Joergen Graabak i Bernhard Gruber. Najlepszy okazał się Manuel Faisst po skoku na odległość 128,5 metra. Niemiec uzyskał notę 127 punktów i o 2 punkty wyprzedził Franza-Josefa Rehrla. Austriak skoczył 127,5 metra, ale z 2 platform startowych niżej. Trzeci po skoku na 129 metrów był Fabian Riessle. Najdłuższą odległość osiągnął Go Yamamoto. Japończyk wylądował na 132. metrze i zajął 4. pozycję.

Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok zajął 23. miejsce po skoku na 110,5 metra. Szczepan Kupczak skoczył 116 metrów, ale otrzymał bardzo niskie noty i uplasował się na 37. pozycji. Mogło to oznaczać upadek polskiego zawodnika. Adam Cieślar wylądował na 99. metrze i był 42. Paweł Twardosz skoczył 82 metry i zajął ostatnie, 46. miejsce.