PŚ w Oslo. Słowenia najlepsza w konkursie mikstów. Polska siódma

17:36, 04.03.2022 Łukasz Serba Aktualizacja: 18:08, 04.03.2022

Reprezentacja Słowenii okazała się najlepsza w dzisiejszym konkursie mikstów rozegranym w ramach Pucharu Świata na skoczni Holmenkollbakken (HS 134) w norweskim Oslo. Drugie miejsce zajęła ekipa Austrii, a trzecia była Norwegia. Polska zajęła siódme miejsce.

Słowenia zdeklasowała rywali

Słoweńcy w składzie Ursa Bogataj (127,5 m, Lovro Kos (130,5 m), Nika Kriżnar (121,5 m) i Timi Zajc (130,5 m) prowadzili już na półmetku rywalizacji. Drugą lokatę zajmowała ekipa Japonii- Sara Takanashi (123 m), Yukiya Sato (121,5 m), Yuki Ito (111 m) oraz Ryoyu Kobayashi (126 m). Trzecia była Austria - Chiara Kreuzer (111 m), Manuel Fettner (122 m), Marita Kramer (114 m) oraz Stefan Kraft (125 m). Kolejne lokaty zajmowały drużyny Norwegii, Niemiec, Kanady, Finlandii (siedem skoków) oraz Polski, która zamykała stawkę.

Biało Czerwoni, w szeregach których wystąpili Nicole Konderla (81 m), Piotr Żyła (122 m), Kinga Rajda (88,5 m) oraz Kamil Stoch (123 m) tracili do liderów blisko 200 pkt.

Dodajmy, że za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowana została Finka Jenny Rautionaho.

W rundzie finałowej ekipa Słowenii - Bogataj (120,5 m), Kos (123,5 m), Kriżnar (118 m) oraz Zajc (132 m) dopięli swego i triumfowali z przewagą aż 75,2 pkt nad drugą Austrią - Kreuzer (105 m, Fettner (130 m), Kramer (119 m), Kraft (130 m). Na podium wskoczyli Norwegowie - Anna Odine Stroem (111,5 m, 105 m), Robert Johansson (123 m, 131 m), Silje Opseth (118 m, 122,5 m) oraz Halvor Egner Granerud (124 m, 129 m). Tuż za podium znalazła się Japonia, piąte miejsce zajęli Niemcy, szóste Finlandia, a na miejscu siódmym zawody ukończyli Polacy. Stawkę zamknęła Kanada

Polska ekipa w drugiej serii nie spisała się dużo lepiej - Konderla (85,5 m), Żyła (116 m), Rajda (98,5 m) oraz Stoch (117,5 m). Biało-Czerwoni stracili do zwycięzców łącznie 359,2 pkt.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej dzisiejszej rywalizacji najlepszy okazał się Stefan Kraft przed Timim Zajcem oraz Markusem Eisenbichlerem. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch był 11.

Już jutro oraz w niedzielę na skoczni Holmenkolbakken odbędą się konkursy indywidualne kobiet oraz mężczyzn, które będą wliczane do klasyfikacji turnieju RAW Air.