PŚ w Oslo: Rusza turniej Raw Air, dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

fot.: visitoslo.com

fot.: visitoslo.com

To już dziś rozpocznie się walka o zwycięstwo w turnieju Raw Air. Na pierwszy rzut idą konkursy w Oslo, gdzie w piątek odbędą się treningi oraz kwalifikacje. Przypomnijmy, że na starcie zobaczymy 7 Polaków.

Przed nami pierwszy taki turniej w Norwegii, a jego inaugurację zobaczymy w stolicy tego państwa, czyli Oslo. Raw Air nie będzie należeć do najłatwiejszych turniejów w historii skoków narciarskich, ponieważ zawody zliczane do klasyfikacji generalnej będą odbywały się przez 10 dni bez żadnej przerwy. Dokładnie tak jak w Turnieju Czterech Skoczni kwalifikacje, które Norwegowie nazwali prologami, zostaną ocenione i wliczane. Punkty z Raw Air są również wliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pierwszym przystankiem na mapie Raw Air jest Oslo, a dokładnie skocznia Holmenkollbakken. Jej punkt konstrukcyjny został umieszczony na 120 metrze. Natomiast rozmiar wynosi 134 metry. Aktualnym rekordzistą skoczni zwanej również Holmenkollen jest pochodzący z Austrii – Andreas Kofler, który podczas Mistrzostw Świata w 2011 roku wylądował na 141 metrze.

Na starcie dzisiejszych treningów oraz kwalifikacji zobaczymy 74 zawodników. Reprezentują oni państw. Nasz kraj będzie reprezentowany przez siedmiu zawodników: Kamila Stocha (lider klasyfikacji generalnej PŚ), Maćka Kota (miejsce 5), Piotra Żyłę (lokata 11), Dawida Kubackiego (pozycja 19), Jana Ziobro (miejsce 27), Stefana Hulę (pozycja 30) oraz Klemensa Murańkę (pozycja 62), który dobrymi występami w Pucharze Kontynentalnym wywalczył dodatkowe miejsce na ostatni period. Wiemy jednak, że w Oslo nie pojawi się Domen Prevc (4 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata). Jest to plus dla Piotra Żyły, ponieważ będzie miał zapewnioną kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Program zawodów:

14:15 – Oficjalny trening

17:00 – Kwalifikacje (prolog)

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.