PŚ w Oslo: Rusza druga edycja Raw Air. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Przed nami najbardziej intensywna i zarazem decydująca część sezonu w Pucharze Świata. Już dziś na skoczni w Oslo rozpocznie się druga edycja turnieju Raw Air. Czy Kamil Stoch utrzyma świetną formę z ubiegłego weekendu w Lahti?

Skocznia w Oslo to jedna z najsłynniejszych i najstarszych na świecie. Holmenkollbakken to również pierwszy obiekt, na którym rywalizować będą skoczkowie w rozpoczynającej się, drugiej edycji turnieju Raw Air. Przed zawodnikami czeka nie lada wyzwanie. Dziewięć dni rywalizacji na czterech różnych obiektach, właściwie bez przerwy. Po zawodach w Oslo skoczkowie przeniosą się do Lillehammer, następnie do Trondheim, a na koniec do Vikersund, gdzie na największej skoczni świata rozstrzygną się losy turnieju. Na zwycięzce skokowego maratonu oprócz normalnych premii za każde kolejne zawody Pucharu Świata, czeka nagroda w wysokości 60 tysięcy euro. Drugi zawodnik turnieju otrzyma 30 tysięcy euro, natomiast trzeci 10 tysięcy euro.

W minionym sezonie pierwszą edycję Raw Air zwyciężył Austriak Stefan Kraft. Nie odbyło się jednak bez niespodzianek, kiedy to Andreas Wellinger już właściwie pewny wygranej po słabszych skoku Krafta, zepsuł ostatni skok w niedzielnym konkursie w Vikersund i zaprzepaścił szanse na triumf. Skorzystał na tym Kamil Stoch, który wygrał te zawody, a w klasyfikacji turnieju zajął drugie miejsce.

Dziś na skoczni HS 134 w Holmenkollen odbędą się treningi i kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Przypomnijmy, że do klasyfikacji turnieju liczą się zarówno skoki w konkursach indywidualnych i drużynowych, jak i również skok z kwalifikacji, nazywanych prologiem. Na liście startowej dzisiejszej rywalizacji znalazło się 73 zawodników. Trener Stefan Horngacher do Norwegii zabrał sprawdzony skład: Jakuba Wolnego, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i oczywiście lidera Pucharu Świata Kamila Stocha.

Lista startowa kwalifikacji

Dzisiejszej rywalizacji nie powinna przeszkodzić pogoda. W porze kwalifikacji prognozy wskazują na lekki mróz i wiatr do 2 m/s. Na godz. 17:00 zaplanowano dwie serie treningowe. Początek prologu (kwalifikacji) o godz. 19:30.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.