PŚ w Oslo: Runda prowizoryczna dla Faissta, Słowiok bez kwalifikacji

16:36, 10.03.2017 Kamil Karczmarek

Źle zakończyła się dla Pawła Słowioka runda prowizoryczna do Pucharu Świata w Oslo. Polski kombinator znalazł się wśród 3 zawodników, którzy nie awansowali do konkursu. Dzisiejsze zmagania wygrał Manuel Faisst, Adam Cieślar był 23.

Dzisiaj podczas rundy prowizorycznej w Oslo byliśmy świadkami 2 skoków na odległość 130 metrów. Ich autorami byli Niemiec Manuel Faisst i Norweg Simen Tiller. Od noty drugiego z nich odjęto dużo punktów za korzystny wiatr i pierwszy na liście startowej Tiller zajął 4. miejsce. Zwycięstwo przypadło Faisstowi, który o prawie 4 punkty wyprzedził Mario Seidl. Austriak osiągnął odległość 128,5 metra. Trzeci był Vinzenz Geiger, który skoczył 126,5 metra.

Adam Cieślar uplasował się na 23. pozycji. Reprezentant Polski przy mocno sprzyjającym wietrze skoczył na odległość 118,5 metra. Przeliczając na czas Polak wyruszyłby na trasę biegu prawie 2 minuty za zwycięzcą. Niestety, awansu nie wywalczył Paweł Słowiok. Polak zajął 52. miejsce po skoku na odległość 101 metrów.

Oprócz Pawła Słowioka do konkursu nie awansowali Miroslaw Dworak i Kail Piho. Konkurs skoków do zawodów głównych odbędzie się w sobotę o 11. Start biegu zaplanowano na 15:40.