PŚ w Oslo: Riiber najlepszy w rundzie prowizorycznej, Kupczak czternasty

12:16, 06.03.2020 Anna Felska

Za nami runda prowizoryczna przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na skoczni w Oslo ponownie najlepszy okazał się lider Pucharu Świata - Jarl Magnus Riiber. Szczepan Kupczak zajął 14. miejsce.

Riiber na skoczni w Holmenkollen oddał najdłuższy skok rundy prowizorycznej - 130,5 m, co wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca. Drugi wynik uzyskał Estończyk Kristjan Ilves, który wylądował metr bliżej niż Norweg. Trzecie miejsce zajął Niemiec Manuel Faisst (126 m). Tuż za czołową trójką na kolejnych dwóch pozycjach znalazło się dwóch Japończyków Ryota Yamamoto (127,5 m) i Akito Watabe (120 m). Szóste i siódme miejsce należało do gospodarzy - Espena Andersena (126 m) i Jensa Oftebro (119 m), który kilka dni temu został mistrzem świata juniorów podczas rywalizacji w Oberwisenthal. Ósme miejsce zajął Go Yamamoto (128 m), a dziewiąty był Austriak Lukas Greiderer (124,5 m). Najlepszą dziesiątkę zamknął Sindre Ure Soetvik (127 m).

Jedyny reprezentant Polski Szczepan Kupczak po skoku na 124,5 m zajął 14. pozycję i pewnie awansował do jutrzejszych zawodów.

Pełne wyniki rundy prowizorycznej

Sobotnie zawody Pucharu Świata w Oslo odbędą się bez udziału kibiców. Serię skoków do kombinacji zaplanowano na godz. 10:00. Bieg do kombinacji ma rozpocząć się o godz. 14:20.