PŚ w Oslo: Przed nami konkurs indywidualny (lista startowa)

Oslo od zawsze było miejscem szczęśliwym dla Polaków. Nie inaczej ma być i tym razem. Po trzecim miejscu zajętym w konkursie drużynowym, nasi reprezentanci powalczą teraz o dobre rezultaty indywidualnie.

Po pierwszych dwóch dniach rywalizacji w turnieju RAW Air na prowadzeniu znajduje się Stefan Kraft. Austriak ma 9,1 pkt. przewagi nad drugim Peterem Prevcem i 11,6 pkt. nad trzecim Andreasem Wellingerem. Najwyżej sklasyfikowany spośród Polaków jest czwarty Piotr Żyła. Kolejne dwa oddane skoki mogą jednak wywrócić klasyfikację do góry nogami.

W Oslo na starcie zaprezentuje się nam pięciu Polaków. Jako pierwszy z numerem 28. na belce startowej pojawi się Jan Ziobro. Dawid Kubacki będzie skakał z numerem 35., Piotr Żyła z 41., a Maciej Kot z 47. Jako ostatni na belce startowej pojawi się lider Pucharu Świata, Kamil Stoch. To jego próby będą w tym momencie sezonu najbardziej emocjonujące dla kibiców. Polak broni swojego żółtego plastronu przed ataki Stefana Krafta.

Rywalizacja w Oslo rozpocznie się o godzinie 14:15. Na 13 zaplanowana została seria próbna. Trzymajmy kciuki, by doping wielu obecnych na miejscu polskich kibiców poniósł biało-czerwonych.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.