PŚ w Oslo: Pierwszy triumf Dario Cologni w Holmenkollen

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com

Dario Cologna wygrał bieg na 50 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Oslo. Szwajcar po pasjonującym finiszu pokonał reprezentanta gospodarzy Martina Johnsruda Sundby’ego i Rosjanina Maksima Wylegżanina.

Bieg na 50 kilometrów w Oslo przyniósł kibicom zgromadzonym na legendarnym wzgórzu Holmenkollen wiele emocji. Mimo tego, że bardzo szybko z walki o czołowe lokaty odpadł jeden z ulubieńców lokalnej publiczności Johannes Hoesflot Klaebo, “Wikingowie” do ostatnich metrów mogli się ekscytować poczynaniami swojego reprezentanta. O zwycięstwo do samego końca walczyli bowiem Hans Christer Holund, Sjur Roethe i Martin Johnsrud Sundby. W prowadzącej grupie byli także Rosjanie Denis Spicow i Maksim Wylegżanin, Brytyjczyk Andrew Musgrave i Szwajcar Dario Cologna.

Kilometr przed metą na czele znajdował się Sundby, który bardzo chciał wygrać przed własną publicznością. Tego zadania nie zamierzał mu jednak ułatwiać Dario Cologna. Szwajcar miał ochotę na to, aby po raz pierwszy w karierze triumfować w Oslo. Swojej szansy szukali także Rosjanie i pozostali Norwegowie.

Najwięcej sił na finisz zachowali jednak Sundby i Cologna i to oni niemal w tym samym momencie przecięli linię mety. Analiza fotokomórki wykazała, że minimalnie szybszy był Szwajcar. Taki wynik był lekkim rozczarowaniem dla kibiców zgromadzonych na stadionie w Oslo, którzy już widzieli swojego rodaka na pierwszym miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Maksim Wylegżanin. Rosjanin wystartował w Pucharze Świata po raz pierwszy w 2018 roku. Czwarty był Sjur Roethe, piąty Denis Spicow, na szóstej pozycji sklasyfikowano Hansa Christera Holunda, a na siódmej Andrew Musgrave’a.

Polacy nie startowali.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.