PŚ w Oslo. Niedzielna okazja do rewanżu. Jak spiszą się Polacy? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Skoczkowie narciarscy nie zwalniają tempa. Po sobotnim konkursie indywidualnym już w niedzielę niepocieszeni będą mieli okazję do rewanżu. Przed nami bowiem prolog oraz kolejne dwie serie konkursowe zaliczane do klasyfikacji Raw Air. Kto tym razem zwycięży na Holmenkollbakken? Czy niedziela będzie pomyślna dla Polaków?

fot. M. Rudzińska

Dogonić lidera

Tak jak w sobotę, tak i w niedzielę skoczkowie narciarscy powalczą w Oslo o kolejne punkty Pucharu Świata. Ponownie zmierzą się oni w konkursie indywidualnym na skoczni Holmenkollbakken. Będzie to już dwudziesty piąty akt rywalizacji zaliczany do klasyfikacji pucharowej sezonu 2022/2023. Liderem cyklu – z dużą przewagą nad rywalami – jest Halvor Egner Granerud. Na drugim miejscu – ze stratą ponad 300 punktów – plasuje się Dawid Kubacki. Podium zamyka natomiast zwycięzca sobotniego konkursu i przewodzący stawce Raw Air, Anze Lanisek. Traci on do Norwega już więcej niż 500 punktów.

Jeśli chodzi o klasyfikację Raw Air, to straty do lidera po piątkowym prologu i sobotnim konkursie indywidualnym wciąż są niewielkie. Stefan Kraft plasujący się na drugiej pozycji cyklu traci do Laniska 2,5 punktu. Po sobotniej wpadce (9. lokata w konkursie) Dawid Kubacki zajmuje z kolei trzecią lokatę, tracąc do Słoweńca 10,6 punktu.

Polska siła

Niedzielny konkurs indywidualny zostanie poprzedzony prologiem. Weźmie w nim udział 61 zawodników z 16 państw. Oprócz Dawida Kubackiego Polskę reprezentować będą także: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła.

Jak zakłada harmonogram imprezy, prolog ma rozpocząć się o godzinie 11:15. Na 16:30 zaplanowano natomiast początek pierwszej serii konkursowej.

Lista startowa konkursu mężczyzn

Konkurs pań

W niedzielę oprócz panów rywalizować będą także panie. Pozycji liderki Raw Air bronić będzie Słowenka, Ema Klinec. Bezpośrednio za nią w klasyfikacji prestiżowych zmagań plasują się Chiara Kreuzer z Austrii i Anna Odine Stroem z Norwegii.

O prawo udziału w konkursie powalczy łącznie 48 biegaczek z 14 państw. Po raz kolejny na liście startowej na próżno szukać nazwisk reprezentantek Polski.

Prolog kobiet rozpocznie się o godzinie 13:00. Na godzinę 14:15 zaplanowano natomiast rozpoczęcie zmagań konkursowych.

Lista startowa konkursu kobiet

Źródło: informacja własna