PŚ w Oslo: Mistrzostwie Świata potwierdzą formę w konkursie drużynowym? (lista startowa)

To już drugi dzień turnieju Raw Air. Dziś na skoczni w Oslo odbędzie się konkurs drużynowy, w którym aktualni Mistrzowie Świata – Polacy powalczą o kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Przed nami drugi dzień rywalizacji na skoczni Holmenkollbakken w Oslo, której punkt konstrukcyjny mieści się na 120 metrze, a jej rozmiar wynosi 134 metry. Na dziś organizatorzy turnieju Raw Air przewidzieli konkurs drużynowy. Przypomnijmy, że skoki oddane przez zawodników podczas każdego konkursu w trakcie Raw Air, będą wliczały się do klasyfikacji generalnej całego turnieju.

Na starcie konkursu drużynowego w Oslo zobaczmy aż dwanaście reprezentacji, między innymi: Norwegię, Austrię i Niemcy. O triumf powalczą również aktualni Mistrzowie Świata z Lahti, czyli reprezentacja Polski. Pojawią się oni dokładnie w tej samej drużynie, co w Lahti: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot.

W gronie faworytów do zwycięstwa w konkursie drużynowym oprócz Polaków są Niemcy, Austriacy oraz Norwedzy. To właśnie te drużyny w ostatnich tygodniach prezentują wysoki poziom, pozwalający na walkę o najwyższe lokaty w zawodach. Jednak faktycznych zwycięzców poznamy dopiero wieczorem po zakończeniu konkursu w norweskim Oslo.

Program zawodów:

15:00 – Seria próbna

16:15 – Pierwsza seria konkursu drużynowego

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.