PS w Oslo : Kraft przed Stochem w serii próbnej

fot. Anna Felska

(fot. Anna Felska)

 W serii próbnej przed konkursem drużynowym na Holmenkollbakken w Oslo triumfował Stefan Kraft. Wicelider Pucharu Świata potwierdził swą bardzo dobrą formę skokiem na odległość 134 metrów i dzięki niemu, gdyby zsumować noty wszystkich zawodników najlepszym zespołem zostałaby reprezentacja Austrii.

Na drugiej pozycji zameldował się nasz Kamil Stoch. Po próbie na 130,5 metra okazał się być najlepszym z Polaków, wyprzedzając w klasyfikacji Johanna Andre Forfanga (130 metrów), lidera gospodarzy zawodów. Tuż za czołową trójką znalazł się Maciej Kot (128 metrów) oraz Andreas Stjernen (131,5 metra).

Pozostali dwaj Polacy znaleźli się w drugiej “10” sesji – Piotr Żyła był 13, a Dawid Kubacki 18 (obaj 122,5 metra). Warto zaznaczyć, że wśród trzech faworytów zawodów – Norwegii, Polski oraz Austrii – zawodnicy skaczą na bardzo podobnym poziomie, a różnica pomiędzy łączną notą Austrii i Polski wyniosła 9 punktów zyskane głównie dzięki niewielkiej liczbie odjętych punktów za wiatr przy próbie Stefana Krafta.

PEŁNE WYNIKI

W stolicy Norwegii ten jakże emocjonujący konkurs zacznie się już o 16:15. Miejmy nadzieję, że Polacy powtórzą sukces z Mistrzostw Świata w Lahti i potwierdzą, że forma od tego czasu utrzymuje się u nich na tym samym, jeśli nie wyższym poziomie. Przypominamy, że w trakcie konkursu ważne będą także indywidualne wyniki poszczególnych zawodników, gdyż liczą się one do klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air, w ramach którego rozgrywany jest ten konkurs.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.