PŚ w Oslo: Kolejne zwycięstwo Riibera

14:06, 09.03.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:14, 09.03.2019

Jarl Magnus Riiber wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozgrywane w Oslo. Polacy nie zdobyli punktów. Dla Pawła Słowioka były to ostatnie zawody w karierze.

Po skoku prowadził Go Yamamoto. Japończyk jako jedyny przekroczył 130 metrów. Próba na 130,5 metra pozwoliła Yamamoto na wyprzedzenie o 0,6 punktu Jensa Luraasa Oftebro. Reprezentant Japonii miał 2 sekundy przewagi nad Norwegiem. 23 sekundy tracił trzeci Maxime Laheurte. Szczepan Kupczak podczas wczorajszej rundy prowizorycznej zaliczył upadek. Dzisiaj Polak skoczył 118 metrów i zajmował 11. miejsce ze stratą minuty i 4 sekund. Blisko czołowej "30" był Adam Cieślar po próbie na odległość 110,5 metra. Reprezentant naszego kraju był 32. Paweł Słowiok wylądował na 100. metrze i plasował się na 43. pozycji. Paweł Twardosz skoczył 94 metry i zajmował ostatnie, 46. miejsce.

Wyniki po serii skoków

W biegu na 10 kilometrów na czele utworzyła się grupa 9 zawodników. Na ostatnim okrążeniu oderwali się z niej Ilkka Herola i Jarl Magnus Riiber. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, który był 9. po skoku, wyprzedził na finiszu Fina, który był 15. na półmetku. Na trzecim miejscu finiszował Espen Bjoernstad. Szczepan Kupczak stracił 2 minuty i 29 sekund. Polski zawodnik spadł na 31. miejsce. Adam Cieślar minął linię mety prawie 8 sekund później i zajął 34. pozycję. Dla Pawła Słowioka były to ostatnie zmagania w karierze. Reprezentant Polski zajął 44. miejsce ze stratą 4 minut i 41 sekund. Paweł Twardosz wyprzedził Jana Vytrvala i uplasował się na 45. pozycji ze stratą 6 minut i 40 sekund.