PŚ w Oslo: Inauguracja Raw Air 2020 oraz zawody w biegach nie są zagrożone

fot. Anna Felska

Już w ten weekend w Oslo rozpoczną się zmagania z cyklu Raw Air. Organizatorzy uspokajają – nie zamierzają odwoływać żadnej z zaplanowanych imprez. 

Panika z powodu koronawirusa panoszącego się obecnie na świecie obejmuje kolejne rejony świata. W samej Norwegii potwierdzonych jest obecnie 19 przypadków, jednak organizatorzy Raw Air uspokajają – nie zamierzają odwoływać żadnej z zaplanowanych imprez. Norweska Federacja Narciarska na bieżąco monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z lokalnymi władzami. Osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia polegają na ocenach ryzyka oraz zaleceniach Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego. – Jak na razie wszystkie imprezy odbywają się według planu – mówił Ola Roensen z Norweskiej Federacji Narciarskiej.

Działacze Norges Skiforbundet zaleciła wszystkim przestrzeganie zaleceń Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego w celu zapobiegania infekcji. Zalecenie zostało skierowane do organizatorów, personelu pomocniczego, sztabów oraz widzów. Instytut zaleca między innymi stosowanie żelu antybakteryjnego, zachowanie dobrej higieny oraz czyszczenie miejsc publicznych. Norwegowie na pewno zadbają o odpowiednią ilość środków zapobiegawczych na skoczniach, aby zawody przebiegły pomyślnie oraz w spokojnej atmosferze. Nie ma też zagrożenia odwołania zawodów w pozostałych konkurencjach klasycznych. W ten weekend rozegrane zostaną zatem bez problemów biegi na 30 km kobiet i 50 km mężczyzn oraz kombinacja norweska.

Źródło: rawair.no/informacja własna.