PŚ w Oslo: Boe wygrywa ostatni bieg pościgowy w sezonie

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Johannes Boe wygrał dzisiejszy bieg pościgowy w Oslo. Na drugim miejscu uplasował się brat zwycięzcy – Tarjei Boe. Najniższy stopień podium zajął Arnd Peiffer. Już jutro ostatnie zawody z cyklu Pucharu Świata w biathlonie w sezonie 2018/2019. 

Norweski biathlonista – Johannes Boe wygrał bieg pościgowy mężczyzn w Oslo. Pomimo popełnionych trzech błędów na strzelnicy – był lepszy od swojego starszego brata – Tarjeia Boe o 13.9 sekundy. 30 latek – tylko raz pudłował. Podium uzupełnił Arnd Peiffer, który również popełnił jeden błąd na strzelnicy. Niemiec stracił do zwycięzcy 18.2 sekundy.

Tuż za czołową trójką zawodników uplasował się Felix Leitner. Austriak w strzelaniu był bezbłędny ale miał zdecydowanie gorszy czas biegu. Vetle Sjaastad Christiansen został sklasyfikowany na piątej pozycji po dwóch pudłach. Pochodzący z Włoch – Lukas Hofer ze stratą do Boe wynoszącą 57.1 sekundy zajął miejsce szóste.

Jedyny Polak będący w stawce – Grzegorz Guzik nie pojawił się dzisiaj na starcie biegu pościgowego.

Pełne wyniki zawodów

Już jutro finał biathlonowych zmagań w sezonie 2018/2019. W biegu masowym wystartuje 30 najlepszych zawodników w klasyfikacji Pucharu Świata.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.