PŚ w Oslo: Bieg pościgowy dla Kuzminy

(Fot. Osobnosti.sk)

Anastasija Kuzmina triumfatorką ostatniego biegu pościgowego rozgrywanego w tym sezonie. Na trasach w norweskim Oslo drugie miejsce zajęła Denise Herrmann, a trzecie Hanna Oeberg. Jako jedyna z Polek na trasie pokazała się Monika Hojnisz, która zajęła 17. lokatę.

Kluczem do tak dobrego rezultatu Słowaczki było bezbłędne strzelanie. W połączeniu z przewagą, jaką miała po sprincie, dało to zawrotną różnicę blisko dwóch minut na mecie, między nią a kolejną zawodniczką. Herrmann, która stanęła dziś na drugim stopniu podium, zanotowała dwa niecelne strzały. Najniższy stopień podium przypadł Szwedce Oeberg, która z jednym pudłem na koncie zdołała przeskoczyć w górę klasyfikacji z 17. pozycji. Spory spadek stał się natomiast udziałem Pauliny Fialkovej, która dzięki 8 strzałom poza tarczę ulokowała się na 35. pozycji.

Jedyna reprezentantka Polski na trasie w Oslo – Monika Hojnisz spadła z 13. na 17. lokatę po sprincie. Nasza zawodniczka prezentowała się świetnie do połowy rywalizacji. Niestety podczas dwóch ostatnich prób strzeleckich Monika trzykrotnie strzeliła poza tarczę, co dało jej ponad trzy i pół minuty straty do dzisiejszej zwyciężczyni.

Przed jutrzejszym biegiem masowym w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej nadal znajduje się Monika Hojnisz, zajmując dziewiątą lokatę.

Pełne wyniku biegu tutaj.

Źródło: Informacje własne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.