PŚ w Oslo. Ależ forma Niemca! Zwyciężył w swym przedostatnim biegu w karierze

Screen Eurosport

Erik Lesser zwyciężył w swoim przedostatnim pucharowym starcie w karierze. 33-letni Niemiec nie miał sobie równych w biegu pościgowym rozgrywanym w Oslo w ramach 45. edycji biathlonowego Pucharu Świata. W przededniu zakończenia pucharowych zmagań na drugim miejscu uplasował się Francuz, Quentin Fillon Maillet, zaś trzecią pozycję zajął Sturla Holm Laegreid z Norwegii. Polacy nie startowali.

Po piątkowych sprintach nadszedł czas na rozegranie kolejnych pucharowych zawodów w Oslo. Tym razem rywalizowano w biegach pościgowych. Jako pierwsze na starcie stanęły panie, następnie o kolejne punkty 45. edycji biathlonowego Pucharu Świata walczyli panowie. Mieli oni do pokonania dystans 12,5 kilometra. Kobiety z kolei przebiegły 2,5 kilometra mniej.

Zwycięstwo w przededniu emerytury

W sobotnich zmaganiach równych sobie nie miał Erik Lesser. Dla 33-letniego biathlonisty ze Suhl to trzecie zwycięstwo w zawodach rangi pucharowej. Szansę na powiększenie tego dorobku będzie miał on jeszcze tylko w niedzielnym biegu masowym. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 45. edycja Pucharu Świata jest ostatnią, w jakiej Niemiec występuje w roli zawodnika.

Choć przez większą część biegu wydawało się, że z drugiego zwycięstwa z rzędu będzie cieszył się Norweg, Sturla Holm Laegreid, to jednak dwa błędy na ostatnim strzelaniu definitywnie pozbawiły go szans na kolejny tryumf na własnej ziemi. Potknięcie objawienia ubiegłego sezonu doskonale wykorzystał Erik Lesser. Trzykrotny medalista olimpijski zachował stuprocentową skuteczność na strzelnicy, co pozwoliło mu o niespełna 10 sekund pokonać Quentina Fillon Maillet z Francji (1 pudło) oraz wspomnianego Laegreida, który w całych zawodach oddał trzy niecelne strzały (+22,7 sekundy). Pozostali zawodnicy stracili do zwycięzcy ponad minutę.

W niedzielę odbędą się ostatnie akty rywalizacji tego sezonu, a mianowicie biegi masowe. Na godzinę 12:50 zaplanowano początek zmagań pań, zaś o godzinie 15:00 rozpocząć się mają zawody panów.