PŚ w Oestersund: Zwycięstwo Tarjei Boe, Polacy bez punktów

Norweg Tarjei zwyciężył w pierwszym w tym sezonie sprincie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata. To jego 9. victoria w zawodach najwyższej rangi. Ostatni raz odniósł sukces… ponad 4 lata temu. Polacy nie zaprezentowali się z dobrej strony – najlepszy z nich, Mateusz Janik, był 76.

Starszy z braci Boe nie zanotował najlepszego początku sezonu, jednak w sobotnim sprincie, mimo jednej karnej rundy, wygrał zawody, m.in. dzięki świetnej dyspozycji biegowej. Po drugim strzelaniu znajdował się na pierwszym miejscu, przed Ericiem Lesserem i Martinem Fourcadem i to prowadzenie utrzymał. Mimo świetnej ostatniej pętli Fourcade’a, Norweg zwyciężył. Miejsca na podium zajęli wcześniej wspomniani odpowiednio: Francuz i Niemiec. Najlepszy czas biegu zanotował młodszy z braci Boe, Johannes (drugi uzyskał Tarjei).

Polacy na strzelnicy spisali się średnio, a na trasie byli źle dysponowani. Najlepszy z nich, Mateusz Janik, raz pomylił się na strzelnicy i niestety zajął dopiero 76. miejsce. Dwójka pozostałych naszych reprezentantów: Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik, uplasowała się w dziewiątej dziesiątce. Oznacza to, że w biegu męskim nie zobaczymy żadnego polskiego zawodnika. Inaczej będzie w rywalizacji pań, gdzie zobaczymy cztery biathlonistki reprezentujące nasz kraj.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna, biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.