PŚ w Oestersund: Wygrana Laury Dahlmeier. Słaby start Polek

23:33, 30.11.2016 Mateusz Król

Laura Dahlmeier wygrała dzisiejszy zawody biathlonowe kobiet w szwedzkim Oestersund. Niestety, reprezentantki Polski nie mogą zaliczyć tego dnia do udanego.

Niemka - Laura Dahlmeier wygrała dzisiejszy bieg indywidualny kobiet na 15 km z czasem wynoszącym 46:14.0 sekundy. W pierwszych dwóch strzelaniach nie zaliczyła żadnego pudła. Na trzecim i czwartym okrążeniu zaliczyła po jednym niecelnym strzale. Druga na mecie z czasem gorszym od Dahlmeier o 15.8 sekundy zameldowała się Anais Bescond. Francuska zaliczyła tylko jedno pudło na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanęła Darya Yurkevich, która jako jedyna zawodniczka strzelała celnie na każdej rundzie. Białorusinka na mecie była o 1:17.3 sekundy gorsza od Niemki.

Reprezentantki Polski w biathlonie zaprezentowały się bardzo źle. Najlepszą z nich okazała się Monika Hojnisz, która na strzelnicy zaliczyła aż siedem pudeł. Do mety dobiegła z czasem gorszym od zwyciężczyni o 6:31.8 sekundy, co dało jej dopiero miejsce 44. Magdalena Gwizdoń, która sześciokrotnie niecelnie strzelała zawody zakończyła na 47 miejscu ze stratą siedmiu minut do pierwszego miejsca. Kamila Żuk z siedmioma pudłami i Krystyna Guzik z dziewięcioma uplasowały się odpowiednio na miejscach 67 i 71. Obydwie Panie miały stratę do podium wynoszącą powyżej ośmiu minut.

Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiaj w Oestersund panowały trudne warunki atmosferyczne. Wiał dosyć silny wiatr, który niektórym zawodniczką uniemożliwiał poprawne strzelanie na strzelnicy. Jutro na starcie pojawią się Panowie w starcie indywidualnym na 20 km. Początek zawodów o 18:00.