PŚ w Oestersund: Triumf Francji w pierwszych zawodach!

fot. zimbio.com
fot. zimbio.com

Wczoraj w szwedzkim Oestersund odbył się pierwszy w sezonie konkurs Pucharu Świata w biathlonie. Reprezentacje składające się z zawodniczek i zawodników, rywalizowały w sztafetach mieszanych. Ostatecznie triumfowała Francja przed Norwegią i Niemcami. Polska reprezentacja zajęła 14 miejsce.

Po pierwszej zmianie najlepszą drużyną była reprezentacja Finlandii. Kaisa Makarainen świetnie pobiegła czym udowodniła, że jest najmocniejszym punktem drużyny. Za sprawą Synnoeve Solemdal – Norwegia traciła do pierwszego miejsca aż półtorej minuty. Krystyna Pałka otworzyła konkurs dla naszej drużyny. Polka na strzelnicy spisała się dobrze ale nie pobiegła zbyt szybko i na mecie zameldowała się z czasem gorszym od Finki o 30 sekund. Po pierwszej zmianie Polska reprezentacja zajmowała 10 miejsce.

Druga zmiana to popis Mistrzyni Olimpijskiej z Sochi – Daryi Domrachevej. Białorusinka pobiegła fenomenalnie i wyciągnęła swoją reprezentacje na 1 miejsce (z 18 miejsca)! W czołówce nadal było tłoczno. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Włoch (strata: +4.4), a na trzecim miejscu również po dobrym biegu Yany Romanovej zameldowała się ekipa Rosyjska ( strata: +10.9). Magdalena Gwizdoń pobiegła najlepiej ze wszystkich naszych reprezentantów. Zdołała wyprowadzić naszą drużynę na 5 miejsce (strata: +25,6).

Na trzeciej zmianie reprezentacja Czech objęła prowadzenie. Tuż za nią nieoczekiwanie zameldowała się ekipa Słowenii dzięki Klemenowi Bauerowi (strata: +1,7). Na trzeciej pozycji dobiegli reprezentanci Niemiec z Arndym Peifferem na czele. Do prowadzących Czechów tracili tylko 11 sekund. Reprezentacja Polski tą rundę skoczyła na 10 miejscu, po bardzo dobrym biegu i strzelaniu Łukasza Szczurka (strata: +55,1).

Na czwartej, ostatniej zmianie doszło do zaciętego boju o wygraną. Ostatecznie z pierwszego miejsca mogli się cieszyć Francuzi z Martinem Fourcadem na czele, który pokonał na ostatniej rundzie Larsa Helge Birkelanda z Norwegii oraz Simona Schemppa z Niemiec. Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację na 14 miejscu, tracąc do triumfatorów 2 minuty i 28 sekund. W czasie ostatniej zmiany nasz kraj reprezentował Krzysztof Pływaczyk.

Pełne wyniki sztafety mieszanek w Oestersund

Źródło: biathlonresults.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.