PŚ w Oestersund: Triumf Dorin Habert, słaby występ Polek

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Marie Dorin Habert wygrała bieg sprinterski w ramach biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Francuzka wyprzedziła Kaisę Makarainen i Gabrielę Koukalovą. Polki po raz kolejny nie pokazały się z najlepszej strony. 

Marie Dorin Habert chciała sobie powetować nieudany start w środowym biegu indywidualnym. Francuzka już od startu narzuciła bardzo wysokie tempo i dołożyła do tego dobre strzelanie. Po pierwszej wizycie na strzelnicy reprezentantka Francji miała niewiele ponad dwie sekundy przewagi nad Makarainen i trzy sekundy nad Wierer.

Dorin Habert była także bezbłędna podczas drugiej wizyty na strzelnicy o nawet powolne strzelanie nie przeszkodziło jej w utrzymaniu prowadzenia, tym bardziej, że rywalki biegały rundy karne. Francuzka wybiegła na ostatnią pętlę z dość bezpieczną przewagą, którą jeszcze powiększyła na dystansie 2,5 kilometra,  pieczętując w ten sposób swoje zwycięstwo.

Drugie miejsce zajęła Finka Kaisa Makarainen. Utytułowana biathlonistka bardzo dobrze spisywała się na trasie, ale szanse na zwycięstwo zaprzepasciła podczas drugiej wizyty na strzelnicy, gdy musiała się udać na rundę karną. Trzecią lokatę dzięki bezbłędnemu strzelaniu wywalczyła Gabriela Koukalova. Tuż za podium uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Laura Dahlmeier.

Polki po raz kolejny zawiodły. Jedyną zawodniczką, która zdobyła punkty była Kinga Mitoraj. Młoda biathlonistka zawdzięcza sukces bezbłędnemu strzelaniu. Gorzej poszło Krystynie Guzik i Monice Hojnisz, które z dwoma pudłami uplasowały się odpowiednio na 49. i 51. miejscu. W biegu pościgowym nie zobaczymy Magdaleny Gwizdoń i Kamili Żuk.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.