PŚ w Oestersund: Denise Herrmann najlepsza w sprincie, dobry występ Krystyny Guzik

fot.: xc-ski.de

Denise Herrmann odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w biathlonowym Pucharze Świata. Niemka triumfowała w sprincie podczas zawodów w Oestersund. Plamę po środowym biegu indywidualnym zmazały również polskie biathlonistki, które w komplecie zakwalifikowały się do biegu pościgowego.

Denise Herrmann potrzebowała jedenastu indywidualnych startów w Pucharze Świata w biathlonie, aby odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo. Niemka od samego początku dzisiejszego sprintu utrzymywała się w ścisłej czołówce. Na pierwszym strzelaniu Herrmann była bezbłędna, ale podczas drugiej wizyty na strzelnicy raz spudłowała. Pomimo dodatkowych 150 metrów do pokonania, Niemka wybiegła ze stadionu z piątym wynikiem.

Ostatnia runda biegowa była podpisem Denise Herrmann, która prezentowała znakomitą dyspozycję biegową i z nawiązką odrobiła całą stratę. Reprezentantka Niemiec o 15 sekund wyprzedziła drugą na mecie Justine Braisaz i o niespełna 20 sekund Julię Dżymę z Ukrainy.

Biathlonistki z Polski zaprezentowały się dziś lepiej niż podczas środowego biegu indywidualnego. Krystyna Guzik była bezbłędna na strzelnicy, ale nieco gorzej prezentowała się na trasie, co przełożyło się na 19. miejsce w dzisiejszym biegu. Jedną lokatę niżej finiszowała Weronika Nowakowska z jednym pudłem na koncie. Na 31. pozycji zawody zakończyła Magdalena Gwizdoń, a 44. była Monika Hojnisz. To oznacza, że wszystkie Polki wystartują w niedzielnym biegu pościgowym.

Wyniki sprintu kobiet

Źródło: informacja własna, biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.