PŚ w Oestersund bez dominatora sezonu. Wszystko przez koronawirusa

fot. screen TVP Sport

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie Johannes Thingnes Boe oraz jego starszy brat Tarjei Boe nie wystartują prawdopodobnie w żadnych zawodach cyklu w Oestersund. Obaj chorują na COVID-19 i wrócili do Norwegii.

fot. screen TVP Sport

Menedżer norweskiej reprezentacji Per Arne Botnan poinformował, że bracia Boe nie założą nart do niedzieli. To oznacza, że na pewno nie wystartują w czwartkowym biegu indywidualnym na 20 km ani w sobotniej sztafecie 4×7,5 km. Nie jest jeszcze jasne, czy będą mogli wystąpić w niedzielnym biegu ze startu wspólnego.

Bracia Boe muszą pauzować w kolejnych zawodach

Obaj Norwegowie startowali z COVID-19 już w ubiegłym tygodniu w Novym Mescie, gdzie zajęli pierwsze dwie lokaty zarówno w sprincie, jak i w biegu na dochodzenie. Kolejny pozytywny wynik badania na koronawirusa w niedzielę sprawił, że nie wzięli już udziału w sztafecie mieszanej ani supermikście.

Johannes Thingnes Boe wygrał w tym sezonie 13 z 16 zawodów indywidualnych. Teraz jest prawie pewny czwartej w karierze Kryształowej Kuli. Teoretycznie odebrać mu ją może jeszcze tylko jego rodak Sturla Holm Laegreid. Ten z kolei nie startował w Czechach z powodu infekcji COVID-19. Tarjei Boe jest w klasyfikacji generalnej czwarty.

Zawody w Oestersund to przedostatnia runda PŚ tej zimy. Po niej planowane są jeszcze tylko zmagania w Oslo-Holmenkollen 16-19 marca.

Źródło: PAP

Mateusz Król
Obserwuj