PŚ w Obihiro: Słaby występ Zbigniewa Bródki, dobre drużyny!

Zbigniew BródkaDziś w japońskim Obihiro odbywały się kolejne tegoroczne zmagania panczenistów w Pucharze Świata. Po wczorajszych przeciętnych występach naszych zawodników, dziś przyszedł czas na sprawdzian dla Zbigniewa Bródki na dystansie 1000 m. Polak był dopiero 17.

Konkurs wygrał Pavel  Kulizhnikov. Rosjanin wygrał z Holendrem (Kjeld Nuis) o zaledwie 0,04 sek. Na najniższym stopniu podium znalazł się Samuel Schwarz z Niemiec (+ 0,54 sek). Najlepszym z Polaków był Konrad Niedźwiedzki na 13. pozycji ze stratą 1,31 sek. Dało mu to 18 punktów do klasyfikacji generalnej. Bieg na 1000 metrów nie jest królewskim dystansem dla Zbigniewa Bródki. Mistrz Olimpijski na 17. miejscu stracił do zwycięzcy 1,71 sek (10 punktów w PŚ).

Wśród pań na tym dystansie reprezentowała nas Katarzyna Woźniak. Niestety, tego startu Polka nie zaliczy do udanych. Nie udało się wystartować w wyścigu dywizji A. Woźniak biegła w grupie B i zajęła tam dopiero 11 miejsce. Nie pozwoliło to niestety na zdobycie żadnego punktu. W zmaganiach drużynowych Polsce poszło nieco lepiej. Panowie uplasowali się na czwartym miejscu, tracąc do zwycięskich Holendrów blisko 5 sekund. Polki uplasowały się na piątej lokacie (+ 4,83 sek). Jutro starty sprinterskie i królewski dystans Bródki na 1500 metrów.