PŚ w Obihiro: ogłoszono pary pierwszych wyścigów!

Foto: sport.tvp.pl
Foto: sport.tvp.pl

Wiemy już z kim Polacy będą rywalizować na jutrzejszych pierwszych wyścigach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W piątek w japońskim Obihiro zostaną rozegrane dwie konkurencje pań: na 500 oraz 3000 metrów, i dwie panów: na 500 oraz 5000 metrów.

Startujący jako pierwszy w dywizji B na 5000 metrów, Adrian Wielgat, zmierzy się z Kanadyjczykiem Stefanem Waplesem. Następnie Roland Cieślak powalczy, również z Kanadyjczykiem, Jordanem Blechosem. Jan Szymański, o awans do dywyzji A będzie ścigał się z Włochem Andreą Giovannim. Ostatnim z panów dywizji B będzie startujący na 500 metrów Piotr Michalski w parze z Japończykiem Tsubasą Hasegawą. 

Reprezentacja kobiet startująca w dywizji B na 3000 metrów, zmierzy się następująco: Urszula Włodarczyk z Kanadyjką Josie Spence, Angelika Fudalej z Chinką Xin Zhao, a Aleksandra Goss z Amerynką Marią Lamb.

W wyścigu na 500 metrów w dywizji A weźmie udział Artur Nogal, który powalczy z Japończykiem Daichim Yamanaką. Na 3000 metrów wystartują Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak, kolejno w parach z Holenderką Marije Joling i Japonką Ayaką Kikuchi. Żadna z Polek nie wystąpi na dystansie 500 metrów.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.