PŚ w Oberstdorfie: Zawody drużynowe dla Norwegów

14:59, 25.01.2020 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:15, 25.01.2020

Reprezentacja Norwegii zdecydowanie wygrała jedyne w sezonie zawody drużynowe w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Norwegowie wyprzedzili Niemców i Japończyków.

Ze względu na to, że mało krajów może wystawić sztafetę, w tym sezonie odbywają się tylko jedne zawody drużynowe. W Oberstdorfie wystartowało 9 zespołów, zabrakło Polaków. W konkursie skoków nie było niespodzianki. Zdecydowanie najlepsi byli Norwegowie. Jens Luraas Oftebro (136 metrów), Jarl Magnus Riiber (135,5 metra z dwóch belek niżej), Joergen Graabak (130 metrów) i Espen Bjoernstad (134,5 metra) wygrali z przewagą ponad 60 punktów. Austriacy mieli minutę i 27 sekund straty i niewielką przewagę nad Japończykami i Niemcami.

Wyniki serii skoków

W biegu 4x5 kilometrów Norwegia pobiegła w kolejności: Bjoernstad, Oftebro, Graabak, Riiber. Zwycięstwo norweskiej drużyny nie było zagrożone nawet przez chwilę. Ich przewaga nad drugimi Niemcami wyniosła półtorej minuty. Niemcy zanotowali awans z 4. miejsca. Podium uzupełnili Japończycy. Kwestia miejsc w czołowej trójce rozstrzygnęła się już na początku biegu. Po finiszu 4. pozycję zajęła Austria, a Finlandia była 5.