PŚ w Oberstdorfie: Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach, Kamil Stoch drugi

0

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Stefan Kraft okazał się najlepszy podczas kwalifikacji przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Austriak skoczył 220 metrów i wyprzedził Kamila Stocha, który lądował metr dalej. Do konkursu awansowało ponownie czterech Polaków.

Kwalifikacje rozgrywane były z różnych belek startowych. Z trzynastej skakał Kraft, któremu sędziowie zmierzyli 220 metrów. Austriak dostał też bardzo wysokie noty. Drugi w kwalifikacjach Kamil Stoch uzyskał metr lepszą odległość, ale skakał z piętnastej belki i dostał nieco niższe noty. Jego strata do Krafta wyniosła 9,5 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się mistrz świata w lotach Daniel Andre Tande, który ruszał z tej samej platformy, co nasz zawodnik. Norweg uzyskał jednak 218 metrów. Tuż za nim został sklasyfikowany Dawid Kubacki. Polak w lepszych warunkach wietrznych skoczył 219 metrów. W czołowej dziesiątce znajdziemy jeszcze Piotra Żyłę na ósmym miejscu po skoku na 208 m (13. belka). Cztery pozycje niżej na liście wyników widnieje nazwisko Jakuba Wolnego, który uzyskał 213,5 m.

Do konkursu nie awansowali ponownie Paweł Wąsek i Stefan Hula. Ten pierwszy skoczył 171 metrów i był 47. Cztery miejsca dalej znalazł się Hula, który miał zaledwie 163,5 m. Wczoraj do zawodów nie zakwalifikował się Andreas Wellinger, a dzisiaj w jego ślady poszedł Richard Freitag. Niemiec uzyskał tylko 160,5 metra, co dało mu miejsce tuż za Wąskiem.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.