PŚ w Oberstdorfie. Słoweniec najlepszym lotnikiem w niedzielę. Żyła wraca na podium!

fot. sportsinwinter.pl

Timi Zajc zwycięzcą drugiego konkursu indywidualnego na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235) w niemieckim Oberstdorfie. Reprezentant Słowenii poszybował na 232 m, wyprzedzając tym samym o niemal siedem punktów Polaka. Piotr Żyła po raz 19. w karierze stanie na pucharowym podium. 

fot. sportsinwinter.pl

Po pierwszej serii rywalizacji w Bawarii na czele tabeli plasował się reprezentant Polski, Piotr Żyła. W rundzie finałowej 221 m odległość podopiecznego Michala Doleżala nie wystarczyła na utrzymanie prowadzenia, pozwoliła natomiast stanąć mu na drugim stopniu pucharowego podium. Skacząc w pobliże rozmiaru skoczni Słoweniec, Timi Zajc sięgnął po zwycięstwo. Czołową trójkę uzupełnił sobotni triumfator z Oberstdorfu, Stefan Kraft (222,5 m).

Kolejne lokaty wywalczyli Ziga Jelar, Johann Andre Forfang oraz lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi. W pierwszej dziesiątce, na miejscu siódmym znalazł się również drugi z Biało-Czerwonych, Dawid Kubacki. Ósmą pozycję wywalczył niespodziewanie drugi po pierwszej rundzie Fin, Eetu Nousiainen. Dziewiąci ex aequo uplasowali się Niemcy: Karl Geiger oraz Markus Eisenbichler.

Cel? podium

Do finału awansował komplet reprezentantów Polski. Dwudziesty czwarty po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł osiągnął odległość 198,5 m, co przełożyło się na jego spadek o cztery pozycje w klasyfikacji. Osiemnasty Kamil Stoch uzyskał 195,5 m rezultat, kończąc rywalizację na dwudziestej pierwszej lokacie. Dawid Kubacki (206,5 m), choć nie udało mu się awansować na podium, zachował miejsce w czołowej dziesiątce. Zdecydowanie najlepszy dzisiaj z podopiecznych Michala Doleżala, Piotr Żyła, bronił pierwszego miejsca. Dokładając do swojej noty 221 m skok, o 1,3 pkt wyprzedził reprezentanta Austrii, stając na drugim stopniu podium.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna