PŚ w Oberstdorfie: Pewny awans polskich kombinatorów do konkursu

Zwycięstwem Jarla Magnusa Riibera zakończyła się runda prowizoryczna na zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie. Szczepan Kupczak zajął 17. miejsce, a Wojciech Marusarz był 33. Polacy pewnie awansowali do niedzielnego konkursu.

Do Oberstdorfu pojechało dwóch reprezentantów Polski – Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz. Adam Cieślar trenuje w kraju. W dzisiejszej rundzie prowizorycznej Kupczak wylądował na 128. metrze i zajął 17. miejsce. Marusarz uzyskał odległość 117,5 metra. Pozwoliło mu to na uplasowanie się na 33. pozycji. Polacy bez problemu awansowali do konkursu.

Niespodzianką nie jest zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera. Lider Pucharu Świata skoczył 135,5 metrów. Drugi po próbie na 132 metry był Franz-Josef Rehrl. Jeśli runda prowizoryczna będzie obowiązywać w przypadku odwołania serii skoków, to Norweg będzie mieć 11 sekund przewagi nad Austriakiem. Taką samą odległość jak Riiber uzyskał Akito Watabe. Reprezentant Japonii oddał skok z dłuższego najazdu. W sobotę odbędą się jedyne w sezonie zawody drużynowe. Konkurs indywidualny zaplanowany jest na niedzielę.

Wyniki rundy prowizorycznej

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.