PŚ w Oberstdorfie: Ostatnia szansa na rewanż w Niemczech. Kto poleci najdalej? (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Dziś ostatni dzień zmagań w ramach konkursów Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Po podium Dawida Kubackiego i wczorajszym 4 i 5 pozycji Żyły oraz Stocha, Polacy wciąż czekają na zwycięstwo na niemieckiej ziemi. Może nastąpi ono właśnie w popołudniowych zawodach?

Konkurs indywidualny poprzedzi, podobnie jak w poprzednich dniach seria kwalifikacyjna. Wystąpi w niej ponownie 6 Polaków – Stefan Hula (nr 11), Paweł Wąsek (nr 14), Jakub Wolny (nr 39), Kamil Stoch (nr 53), Dawid Kubacki (nr 54) oraz Piotr Żyła (nr 55).

Ich groźnymi rywalami w stawce ponownie powinni być liderzy klasyfikacji generalnej PŚ – Ryoyu Kobayashi (nr 57) oraz Stefan Kraft (56). Na wysokie pozycje czają się także na pewno Markus Eisenbichler (nr 59), Johann Andre Forfang (nr 52), czy Timi Zajc (nr 58). Każdy z nich ma spore szanse, żeby namieszać w stawce, a być może pokusić się nawet o podium lub zwycięstwo w konkursie.

PEŁNA LISTA STARTOWA

Kwalifikacje do zawodów rozpoczną się o godzinie 14:45, a początek pierwszej serii zaplanowano na 16:00. Wystąpi w niej 40 zawodników awansujących po kwalifikacjach.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.