PŚ w Oberstdorfie: Kto wygra pierwsze loty w sezonie? (lista startowa)

Piotr Żyła

Już dziś odbędzie się pierwszy konkurs lotów w tym sezonie Pucharu Świata, który wyłoni lidera klasyfikacji generalnej lotów. Na starcie zmodernizowanej skoczni mamuciej w Oberstdorfie zobaczymy 40. zawodników.

Przypomnijmy, że skocznia im.Heini Klopfera w Oberstdorfie została oddana do modernizacji i dzisiejszy konkurs indywidualny będzie pierwszym po remoncie. Punkt konstrukcyjny znajduje się na 200. metrze. Natomiast rozmiar skoczni wynosi 225 metrów, co daje możliwość lotu ponad 240 metrów. Od wczoraj rekordzistą skoczni im. Heni Klopfera jest reprezentant Austrii – Stefan Kraft. Podczas pierwszego treningu Kraft wylądował na 229 metrze.

Wczorajsze kwalifikacje wyłoniły 40. najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować 12 państw. Na starcie zobaczymy sześciu Polaków z numerami: Jan Ziobro (numer 17), Stefan Hula (numer 19), Dawid Kubacki (numer 24), Piotr Żyła (numer 31), Maciej Kot (numer 36) oraz aktualnego lidera klasyfikacji generalnej, czyli Kamila Stocha z numerem 40.

Po dzisiejszym konkursie indywidualnym poznamy czołową dziesiątkę klasyfikacji generalnej lotów, która będzie walczyć o małą kryształową kulę. To właśnie oni jutro nie będą musieli się kwalifikować do niedzielnego konkursu lotów. W gronie faworytów do podium stawiany jest Stefan Kraft, prezentuje on bardzo dobre loty w Oberstdorfie. Oprócz reprezentanta Austrii wśród kandydatów stawiany jest również Peter Prevc (wczorajsza wygrana w kwalifikacjach).

Program zawodów:

Sobota, 04.02:

14:45 – seria próbna

16:00 – pierwsza seria konkursowa

Pełna lista startowa.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.